Materiał, z którego uszyta jest odzież, ma kluczową rolę w poziomie komfortu. Jego znaczenie wzrosło jeszcze bardziej w czasach pandemii, kiedy wiele osób przeszło na pracę zdalną. W obecnych czasach „comfort dressing” to nadal popularny trend, który idealnie współgra z coraz większą świadomością społeczeństwa w zakresie tkanin, przemysłu włókienniczego i potrzeb skóry.
Len to materiał, z którego coraz częściej produkowane są sukienki, bluzki oraz spodnie damskie. Jest przewiewny i hipoalergiczny, co sprawia, że doskonale nadaje się do noszenia w cieplejszych okresach roku i jest dostępnych dla wszystkich – nawet dla tych, u których inne materiały powodują podrażnienia. W dodatku lniane ubrania nie elektryzują się, a przy tym mają wysoką higroskopijność, dzięki czemu przy ich noszeniu występuje zjawisko tak zwanego „oddawanego chłodu”. Lniane ubrania są również ekologiczne i łatwo się je utylizuje, co z pewnością jest ważne dla osób troszczących się o dobro planety.
Bawełna to materiał wielozadaniowy. W dodatku jest wygodna, trwała, pozwala oddychać skórze, zapewnia uczucie miękkości i komfortu. Wykonywana z niej jest zarówno bielizna damska, jak i bluzki, sukienki, spodnie czy spódnice. Warto wspomnieć, że, podobnie jak len, bawełna również charakteryzuje się byciem przyjazną dla środowiska, z przy tym jest idealna do korzystania z niej przez lata – łatwo spiera się z niej zabrudzenia i jest bardzo wytrzymała. Nadaje się również do wielu celów, możesz więc biegać, wykorzystując bawełniane dresy i bluzy damskie, spać w piżamie z tego materiału i zakładać t-shirt bawełniany do pracy.
Jeszcze innym wartościowym, komfortowym i naturalnym materiałem jest jedwab. Po założeniu jest niemal niewyczuwalny na skórze, wygoda noszenia go przekracza możliwości innych tkanin. Podobnie jak inne naturalne materiały, jedwab jest nieuczulający, a przy tym wyjątkowo delikatny, przez co idealnie nadaje się dla osób o wrażliwej, podatnej na podrażnienia skórze. Niestety, produkcja jedwabiu jest dość trudna i kosztowna, co winduje do góry cenę tej tkaniny. Warto również mieć świadomość, że nie jest to materiał wegański, ponieważ pozyskiwanie nitek jedwabiu wymaga zabijania jedwabników. Z tego powodu popularna staje się alternatywa – droższy, ale produkowany bez cierpienia zwierząt, jedwab organiczny.
Fot.: Xxolaxx/pixabay.com