Kosmetyki z aktywnym węglem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kosmetyki z aktywnym węglem

Na rynku cały czas pojawiają się nowe kosmetyki. Coraz częściej na główny plan wychodzą te naturalne, które oferują zdecydowanie najlepsze działanie skórze naszej twarzy. Jednak samo określenie „naturalny”, jeszcze nic w zasadzie nie mówi nam o danym kosmetyku. Dlatego zdecydowanie należy zagłębić się bardziej i zapoznać się ze składnikami danego produktu. Czego warto tam szukać? Tak naprawdę każdy z nas ma inną cerę. Jedni mieszaną, inni natomiast suchą. Nie da się zatem wybrać jednego kosmetyku, który będzie nadawał się dla każdego. Jeśli chodzi jednak o poszczególne składniki, ich uniwersalność bywa znacznie większa.

Jak działa węgiel aktywny?

Tak jest chociażby w przypadku węgla aktywnego. Jest to składnik, który działa dobrze na każdą skórę. Pomaga on bowiem chociażby oczyścić twarz z zanieczyszczeń, co dla każdego jest niezwykle ważne. Jeśli mieszkamy w mieście to mamy świadomość tego, że każdy nasz spacer to dodatkowe zanieczyszczenia na twarzy. Unosi się bowiem dym z kominów, samochody natomiast produkują spaliny. Dlatego też kosmetyki z działaniem oczyszczającym, są na wagę złota.

Węgiel aktywny sprzyja również pielęgnacji cery trądzikowej. Osoby zmagające się z trądzikiem, zazwyczaj są posiadaczami cery tłustej, skłonnej do świecenia się. Węgiel w tym przypadku nie tylko usuwa nadmiar nieczystości, ale także i nadmiar tłuszczu. Już po kilku chwilach od zastosowania kosmetyku z węglem aktywnym, można zauważyć różnicę pod tym względem. Skóra jest jedwabista i bardzo gładka, nie znajdzie się na niej ani odrobiny tłuszczu. Ma on także działanie ściągające, co również można poczuć już po krótkim czasie. Skóra jest bardzo napięta i czasem to uczucie może być bardzo nieprzyjemne. Jednak nałożenie odpowiedniego kremu nawilżającego szybko sprawia, że oczyszczona skóra bardzo szybko wraca do normy.

Oczywiście węgiel oczyszcza także nasze pory, skórę z toksyn i ma działanie bakteriobójcze. Poza tym poprawia również koloryt skóry. Jeśli zmagamy się z trądzikiem bądź też z zaskórnikami, jego regularne stosowanie może dać bardzo dobry efekt. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie można przesadzać z aktywnym węglem. Może on bowiem bardzo przesuszać skórę, co nie wyjdzie nam na dobre.

Węgiel w kosmetykach

Niegdyś niewiele osób słyszało o węglu w kosmetykach. Takie połączenia były bardzo rzadko stosowane. Obecnie jednak wiele się w tej kwestii zmieniło. Coraz więcej marek wypuszcza na rynek swoje własne serie węglowe, które głównie są dedykowane osobom z problematyczną cerą. Jakie kosmetyki z węglem możemy spotkać na rynku? Bardzo popularne są płyny micelarne z węglem, żele do mycia twarzy czy też kremy. Prócz tego zakupić możemy także maseczki z węglem, które zdecydowanie cieszą się największą popularnością. Zazwyczaj ich zapach nie jest zbyt przyjemny, jednak warto chwilę wytrzymać z maseczką na twarzy. Są one tworzone jako maseczki peel-off. Po pewnym czasie maseczka wysycha i tworzy elastyczny płat. Wówczas bardzo szybko można go zdjąć, pozbywając się przy okazji zaskórników. Takich kosmetyków jest oczywiście o wiele więcej i cały czas pojawiają się jakieś nowości na rynku.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*